Ми лікуємо від метадонової залежності.
Ми ні в якому разі не пропонуємо лікування наркоманії шляхом заміщення на метадон.


Замісна метадонова терапія – це один із способів лікування наркоманії шляхом заміщення вживаного наркотику з групи опіоїдів на регулярний прийом метадону.
Ми лікуємо від метадонової залежності і не в якому разі не пропонуємо лікуємо наркоманію шляхом заміщення на метадон
Подібна паліативна терапія з успіхом застосовується в більшості країн світу, в яких дозволено призначення наркотичних засобів в якості лікування. До них відносяться деякі країни Європи, Америки, СНД, включаючи Україну.

Метадонова замісна терапія

Метадонова замісна терапія

Суть методу полягає в переході наркомана з нелегального наркотику, наприклад, з героїну на метадон з легальним його вживанням. Причому заміщення і подальший прийом проводиться під контролем фахівців-наркологів в стаціонарних умовах. За подальшим вживанням таблеток лікарі стежать вже в поліклініці.
Мета терапії – відхід від більш важкого опиатного наркотику, що дає серйозні ускладнення на психіку і весь організм в цілому. Лікування не обмежується лише заміною одного наркотичної речовини на інше. Надалі психіатри-наркологи починають поступово знижувати дози метадону, уважно стежачи за станом хворого.
Замісна терапія (ЗТ) метадоном широко застосовується лікарями, деякі відзначають позитивні результати її використання. Великий практичний досвід у лікуванні наркоманів таким методом дозволив розширити коло наркозалежних, яких можна повернути до відносно нормального життя.
Групи ЗТ складаються з наркоманів з великим стажем вживання опіоїдів. Це асоціальні особистості, не раз безуспішно намагалися «зав’язати» з наркотиками. У них, як правило, виявлено безліч захворювань, супутніх вживанню наркотиків, наприклад, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ-інфекція.

Метадонова програма на Україні

Україна бере участь у програмі замісної метадонової терапії з 2005 року. У рамках програми відкрито безліч пунктів видачі метадону, де кожному наркоману індивідуально встановлюють дозу, контролюють стан його здоров’я. Найчастіше призначають терапевтичні дози, що не викликають наркотичного сп’яніння.

Лікування метадоном в наркологічному центрі

Починати лікування замісною терапією потрібно в стаціонарі, так як тільки під наглядом лікарів можна домогтися позитивної динаміки.
У наркологічному реабілітаційному центрі «Альтернатива» працюють висококваліфіковані лікарі різних спеціальностей, будь то наркологи, психіатри або реабілітологи, які проконтролюють весь процес лікування.

Після контрольованого переходу на більш слабкий наркотик наркоман проходить курс лікування в нашій клініці від метадонової залежності.