Лікування від куріння травички

Найпоширенішим і «легким» наркотиком у наркоманів є травичка (марихуана, анаша, гашиш). В основі цього ряду психотропних речовин лежать листя конопель. Наприклад, марихуана виготовляється шляхом висушування та подрібнення насіння і листя, з подальшим їх курінням. Гашиш являє собою дуже густий чай або смолу, вироблену з листя конопель шляхом дистиляції.
У середовищі наркоманів існує стійке оману, що куріння конопель не викликає звикання, і кинути палити можна в будь-який час. Деякі дійсно через нетривалий час «зав’язують», але найчастіше відбувається навпаки: потрапивши в середовище, де вживають наркотики, і самі спробувавши курити, більшість вже не може вирватися з цього кола, з часом переходячи на більш «важкі» наркотичні речовини.

Як позбутися паління травички?

У першу чергу наркоман повинен сам усвідомити шкоду, що наноситься вживанням травички, і захотіти розпрощатися із згубною звичкою. Другий крок – звернення в спеціалізований диспансер або клініку, де лікарі допоможуть позбутися паління трави.
У реабілітаційному наркологічному центрі «Альтернатива», що знаходиться в Києві, поряд з іншими видами лікування існує послуга по позбавленню від куріння конопель або її похідних.
Досвідчені психологи, що перебувають у штаті, надають психологічну підтримку наркоманам і при необхідності членам їх сімей. Вони допомагають знайти мотивацію припинення куріння, пояснюють всі плюси і мінуси вживання наркотику і шкоди яка завдається здоров’ю.
Кваліфіковані психіатри-наркологи центру розбираються у всіх тонкощах лікування залежності від різних видів наркотиків, вони знають, як позбутися паління травички. При зверненні в центр пацієнт проходить лікування від куріння травички і реабілітацію під постійним наглядом грамотних докторів.

Наслідки куріння травички

Якщо наркоман перейшов на щоденне куріння, то психічна залежність формується вже через кілька місяців регулярного вживання. Залежний відчуває тягу до наркотику, не може ні на чому зосередитися. Його турбує постійна сонливість, зниження і перепади настрою, аж до депресивного стану зі спробами суїцидів. На другий план відходять побутові проблеми, домінує єдина думка – швидше знайти траву і покурити.
Він помилково думає, що стан легкої ейфорії допомагає йому сконцентруватися на повсякденних справах, додасть впевненості, вирішить всі проблеми. Але це не так: гашиш / марихуана тільки на нетривалий час підніме настрій, але не зніме страх і тривогу. Всі справи і проблеми тільки відійдуть в сторону, а після виходу з дурману обрушаться з новою силою.
Вже дим від першої затяжки, не кажучи про постійне курінні, завдає руйнуючий удар по клітинам серця, головного мозку, печінки, легенів. Порушуються функції статевої сфери.
Особливістю куріння трави є те, що токсичні речовини починають відкладатися в жировій тканині навіть при нерегулярному її вживанні. Це загрожує серйозними ускладненнями згодом.

  • З боку мозку: порушуються процеси запам’ятовування і відтворення того що запам’ятав, раніше отримані знання випаровуються, з’являється так звана мозкова загальмованість. Наркоман поводиться неадекватно, спотворюється сприйняття дійсності. Тривале куріння призводить до недоумства. У курящих траву ризик розвитку шизофренії в 6 разів вище, ніж у людей, які не вживають наркотики.
  • З боку легеневої системи: виснаження організму сприяє приєднанню інфекцій, відзначаються двосторонні важко виліковується пневмонії, туберкульоз. Для наркоманів характерно розвиток ракових пухлин, у тому числі в легенях.
  • З боку печінки: серйозно страждають гепатоцити, порушується функціонування органу. Тривалий прийом чреватий некрозом клітин печінки, розвитком цирозу, печінковою недостатністю і смертю.
  • З боку серця: порушується кровообіг як у великих артеріях і судинах, так і дрібних капілярах. Можлива раптова смерть від серцевої недостатності.
  • З боку імунної системи: різко знижується опірність організму (слабшає імунітет) різним видам мікробів і вірусів. Наркоман схильний до частих вірусних та інфекційно-бактеріальних захворювань. Причому вилікувати їх вдається насилу.
  • З боку статевої системи: у чоловіків відзначається різке зниження рухливості сперматозоїдів. Більшість їх стає нежиттєздатними, що загрожує чоловічим безпліддям. У наркоманів, як чоловічої статі, так і жіночої знижується лібідо. Жінки страждають порушенням циклу менструацій і іншими проблемами жіночої статевої сфери, також закінчуються нездатністю до виношування і народження дітей.

Чоловік курить травичку. Що робити?

У більшості випадків курять коноплю чоловіки. Якщо в сім’ї чоловік залежить від марихуани або інший травички, то дружина прагне позбавити його від пристрасті.
Часто спочатку саме дружини звертаються в наш центр до психолога з хвилюючим їх питанням: «Чоловік курити травичку, що робити?». Спеціаліст починає працювати спочатку з дружиною, а потім і з чоловіком.
Після звернення в «Альтернативу», проходження курсу лікування від куріння травички та реабілітаційного періоду у наркомана знімають тягу до наркотику, він повертається повноцінною людиною в свою сім’ю.

Лікування від куріння гашишу

Реабілітаційний центр «Альтернатива» проводить лікування від куріння гашишу. Лікарями відзначені стійкі позитивні результати в лікуванні від куріння травички. Терміни лікування і час реабілітації нічим не обмежені: наркологи і реабілітологи опікуються хворими до тих пір, поки не переконаються в знятті залежності. Після реабілітаційного періоду за пацієнтом може бути продовжено амбулаторне спостереження, необхідне для запобігання рецидивам.

Етапи лікування схожі з лікуванням залежностей від інших наркотиків:

  1. Дезінтоксикаційна терапія, спрямована на максимально повне звільнення організму від токсичних речовин і продуктів їх розпаду. Суть методу – очищення крові і плазми за допомогою спеціальної апаратури. Наркоманам призначають проведення плазмаферезу, гемосорбції або гемодіалізу.
  2. Медикаментозна загальнозміцнююча терапія, а також психотерапевтична допомога психіатрів-наркологів. Знімається фізична і психологічна залежність від куріння гашишу.
  3. Реабілітаційний період. На цьому етапі створюються групи, з якими працюють психологи-реабілітологи. Мета реабілітації – не допустити повторного вживання наркотичної речовини, допомогти пацієнтові соціально адаптуватися і бути повноцінним членом суспільства.