Метадонова залежність, як і залежність від іншого наркотику, руйнівно діє на весь організм без винятку: сильно страждає психіка, порушуються функції життєво важливих органів, приводячи до серйозних наслідків у вигляді невиліковних захворювань, наприклад, цирозу печінки. До того ж вживання наркотику загрожує зараженням різними інфекціями.

Як «злізти» з метадону?

Лікування метадонової залежності

Багато хто помилково думають, що метадон менш небезпечний, ніж інші сильні наркотики, і кинути його вживання не складе труднощів. Це помилка.
Особливістю скасування метадону є ломка, яка триває до місяця, а не протягом кількох днів, як при героїнової залежності. Далеко не кожен наркоман здатний витримати сильні болі у всьому тілі такий тривалий час, тому зняття ломки, як і подальше лікування, необхідно проводити в умовах стаціонару.
Київським наркологічним реабілітаційним центром «Альтернатива» надається послуга по позбавленню від метадонової залежності. Досвідчені наркологи, які працюють у нас, знають, як «злізти» з метадону, маючи мінімальні наслідки для організму, а також відновити роботу органів.
Наші пацієнти проходять всі етапи, починаючи від дезінтоксикаційної терапії (зняття ломки), повного курсу лікування і закінчуючи реабілітацією наркоманів, що включає комплекс заходів, спрямованих на виключення рецидивів.

Наслідки вживання метадону

Метадонова залежність не менш слабка, ніж залежність від іншого наркотику. Причому ризик передозування більш високий, так як дозування в 30-50 мг складає вже потенційну небезпеку для здоров’я.
Метадон впливає практично на всі органи і системи:

  • Головний мозок. Значно погіршує процеси мислення, порушує психіку. Людина стає соціально дезорієнтованим.
  • Дихальна система. Через виснаження організму приєднуються хвороби органів дихання, такі як двостороннє запалення легенів, яке погано піддається лікуванню, або туберкульоз.
  • Печінка. Регулярне вживання метадону згубно діє на клітини печінки, приводячи до порушення її функції, гепатитам, застійних явищ і цирозу.
  • Кісткова система. Під впливом наркотику порушується засвоєння кальцію, він вимивається з кісток, що робить їх крихкими і ламкими.
  • . Статева система Більшість чоловіків-наркоманів страждають еректильною дисфункцією (до 60%), а жінки -. Порушенням менструального циклу і функцій дітонародження, що закінчуються безпліддям
  • Система кровотворення. Виявляються зміни в складі крові, порушується кровообіг, як в органах, так і в кінцівках.

Важливо усвідомити, що вживання метадону так само згубно, як і використання іншого наркотику. Своєчасно розпочате лікування в спеціалізованій клініці або центрі допоможе уникнути необоротних наслідків, до яких призводить прийом наркотиків.

Ломка від метадону. Як нам допомогти?

Як сказано раніше, ломка від метадону набагато триваліше, ніж після вживання інших наркотиків. Якщо у наркомана почалася ломка, його терміново потрібно помістити в наркологію.
Зняття ломки в умовах центру «Альтернатива» складається з проведення детоксикаційної терапії. Вона полягає в знятті абстинентного синдрому. Для цього протягом приблизно тижня проводять дезинтоксикацию організму, тобто за допомогою апаратів очищають кров від слідів наркотику і токсинів.
Весь час пацієнт перебуває під наглядом нарколога.

Лікування метадонової залежності в Києві

Лікування від пристрасті до метадону в центрі «Альтернатива» у Києві проходить у кілька етапів:

  1. Проста детоксикація або ультрашвидкий (УБОД). Остання в лікуванні метадонової залежності застосовується частіше.
  2. Медикаментозне кодування. Наркоману вводять ліки, наприклад налтрексон, повністю нівелює ефект від прийому метадону.
  3. Реабілітація. Професійні реабілітологи центру складають для кожного індивідуальну програму реабілітації, що допомагає пацієнтові повернутися до нормального повноцінного життя. А психологи або психіатри надають психологічну допомогу не тільки залежним, а й членам їх сімей.

Після проведеного курсу лікування та реабілітації від метадонової залежності пацієнти центру припиняють прийом наркотичної речовини, максимально відновлюють здоров’я, починають відчувати себе повноцінними людьми і адаптуються в соціумі.