Лікування героїнової залежності

Наш центр надає послуги з лікування героїнової залежності. Героїн – напівсинтетичний наркотик з групи опіоїдів. В офіційній медицині він використовується в якості сильного знеболюючого.
Серед наркоманів цей опиоїд придбав популярність через його виражений наркотичний ефект, наступаючий буквально через хвилину після внутрішньовенного введення, а також через швидке формування психічної та фізичної залежності, що не дозволяє людині вчасно зупинитися.

Очищений героїн – це кристалічний порошок білого кольору, неочищений – сірувато-коричневого кольору з неприємним запахом і гіркуватим смаком.
Наркомани найчастіше застосовують його у вигляді ін’єкцій, але непоодинокі випадки втирання в слизову ясен і куріння. При пероральному вживанні героїн, всмоктуючись у кров, перетворюється в печінці на морфін. При ін’єкційному введенні, відразу надходячи в кровоносне русло, він миттєво проникає в клітини мозку, трансформуючись там в морфін і 6-моноацетілморфін.

Як полегшити героиновую ломку?

Героїн небезпечний своїм руйнівним впливом на весь організм, ймовірністю передозувань і високою смертністю.
Якщо наркоман вирішив «зав’язати» з вживанням наркотика, то, найімовірніше, самостійно це зробити йому не вдасться через сильно виражені симптоми героїнової ломки.
Абстинентний синдром або ломка у наркозалежних настає після того, як організм не отримує чергової дози опиоида. Героїн відрізняється гарною ліпофільність, набагато більшою, ніж морфін. Це означає, що при попаданні в організм він краще зв’язується і зберігається в жировій тканині. Наступна його підступність – це впровадження в усі метаболічні процеси організму вже після нетривалого вживання, яке призводить до того, що організм просто не може функціонувати, не отримавши дози речовини.

Ломка розвивається через 6-12 годин після останнього прийому наркотику короткої дії і через 72-84 години – після тривалого. Її симптоми більш виражені, але тривалість коротша (від 5 до 10 днів) порівняно з ломкою від метадонової залежності.
Тому купірувати сильні болі і психічні прояви ломки необхідно тільки в умовах наркологічного центру або диспансеру, де професійні доктора знають, як полегшити героиновую ломку, повністю вивести з цього стану і провести подальше лікування.
Послуга зняття абстинентного синдрому при залежності від героїну є в реабілітаційному центрі «Альтернатива», що знаходиться в Києві. З цією метою тут проводять очищення організму від слідів наркотику, тобто детоксикацію. Зняттю симптомів абстиненції добре допомагає препарат Клодін, в медичній практиці використовується як гіпотензивний засіб.

Симптоми вживання героїну

Клінічні прояви, що спостерігаються після прийняття героїну, діляться на дві групи – периферичні і центральні.

Центральні:

 • Звуження зіниць, почервоніння очей.
 • Різкі перепади настрою – від збудження та ейфорії до загальмованості.
 • Пригнічення блювотного, дихального і кашльового центрів.
 • Зниження обміну речовин.
 • Зниження температури тіла.
 • Скорочення сечовиділення.
 • Знеболення.

Периферичні:

 • Підвищення тонусу як більшості сфінктерів, так і гладкої мускулатури.
 • Нудота, можлива блювота.
 • Придушення перистальтики кишечника.
 • Зниження зору.
 • Алергічні реакції.
 • Порушення засинання.
 • Підвищене потовиділення.
 • Зниження апетиту.

Ін’єкційне вживання героїну часто призводить до зараження вірусними гепатитами і ВІЛ-інфекцією.

Передозування героїном. Що робити?

Передозування героїном

Передозування цього наркотику – найнебезпечніша. Її прояви – ускладнення дихання, уповільнення ритму серця, різке падіння тиску, блідість шкіри, липкий холодний піт, синява під нігтьовою пластиною, сонливість, сплутаність свідомості, марення. Передозування героїном нерідко може закінчитися комою і смертю.
При появі подібних симптомів наркозалежному потрібна негайна госпіталізація в стаціонар наркологічної клініки, де йому нададуть всю необхідну медичну допомогу.
Можна звернутися в наш центр, де наркологи допоможуть стабілізувати стан пацієнта, провести повну детоксикацію організму, призначити подальше лікування.

Лікування героїнової залежності в центрі «Альтернатива»

У реабілітаційному центрі «Альтернатива» лікування героїнової залежності проводиться за єдиною схемою, як і зняття пристрасті до інших опіатів, наприклад морфіну.

 • 1 етап – всебічне обстеження.
 • 2 етап – дезінтоксикація. На додаток може бути проведена антідотная терапія, яка полягає у введенні в організм налоксону. Він блокує опіоїдні рецептори, тим самим нейтралізуючи дію героїну.
 • 3 етап – комплексна медикаментозна терапія. Проводиться для відновлення балансу гормонів і нейромедіаторів в організмі при відсутності наркотику.
 • 4 етап – підшивка. Для неї використовується сучасний препарат Нарлексон – блокатор опіоїдних рецепторів. Поступове вивільнення ліків дозволяє уникати зривів, а якщо було розпочато вживання героїну знову, то він буде просто нейтралізований в організмі.
 • 5 етап – реабілітаційний період з проведенням психотерапії.

У центрі «Альтернатива» створені комфортні умови для перебування і лікування наркозалежних, складаються індивідуальні програми реабілітації.