Лікування амфетамінової залежності

Амфетамін – хімічна речовина з групи психостимуляторів. В фармакологічних довідниках він проходить під назвою «фенамін». Являє собою порошок білого кольору.
Наркомани вживають його всередину у вигляді таблеток / порошку або ін’єкційно (вводять у вену розчин розведеного порошку). При попаданні в організм наркотик викликає приплив енергії, але сам він її не виробляє, а використовує власні внутрішні ресурси людини. На тлі зниження апетиту наркозалежний відчуває неймовірний приплив сил, поліпшується настрій, знижується потреба у сні. Препарат стимулює психічну активність, викликає розширення зіниць, підняття температури та артеріального тиску, почастішання серцевих скорочень, розширення бронхів. Регулярне використання протягом тривалого часу призводить до серйозного виснаження організму.
Залежність розвивається досить швидко, вже після двотижневого регулярного вживання настає звикання, що вимагає підвищення дози. Надалі частота прийомів може становити до декількох разів за день.
Часто вживання амфетаміну можна зустріти в колах спортсменів, студентів, підлітків, далекобійників або осіб, що прагнуть схуднути.

Як вивести амфетамін з організму?

Як вивести амфетамін з організму?

Наркоман повинен зрозуміти, що небезпека для здоров’я і життя при амфетамінової залежності так само висока, як і шкода, що наноситься вживанням героїну або метадону.
Звільненням організму від наркотику, як і лікуванням, повинні займатися дипломовані фахівці в цій галузі. Тільки лікарі-наркологи знають, як вивести амфетамін з організму, можуть грамотно зняти абстинентний синдром, наступаючий після припинення надходження в кров психотропної речовини, і відновити втрачені сили і резерви.
В наркологічному реабілітаційному центрі «Альтернатива» надається послуга з детоксикації організму.

Дезінтоксикаційна терапія – це комплекс процедур, спрямованих на очищення організму від продуктів розпаду наркотичного засобу та якнайшвидшого виведення метаболітів. Проводиться на сучасному обладнанні, яким оснащений наш центр.
Ця процедура проводиться кваліфікованими лікарями і під їх суворим контролем, так як припинення вживання амфетаміну та повне виведення його залишків з крові неминуче приводить до початку ломки, що виявляється сильними болями у всьому тілі, галюцинаціями, неадекватним станом і глибокою депресією. Стан при ламанні настільки серйозний, що може призвести до смерті. Тому тільки лікарі, орієнтуючись на стан наркозалежного і враховуючи тривалість вживання ним наркотику, можуть визначити терміни проведення дезінтоксикації, зняти абстинентний синдром і призначити подальше лікування.

Скільки тримається амфетамін в сечі і крові?

За ступенем шкоди яка завдається організму психотропні засоби амфетамінового ряду не поступаються «важким» наркотикам, таким як героїн.
Особливістю амфетаміну є його раптове припинення дії в організмі. Після 6-8 годин ейфорії і посилення психічної і рухової активності різко настає спад: наркоман відчуває слабкість аж до знемоги, дратівливість. Він не може ні на чому зосередитися. Такий стан нерідко закінчується депресією і бажанням якомога швидше отримати чергову дозу.
При лабораторних дослідженнях крові в перші 48 годин виявляється одноразово прийнята доза амфетаміну. Якщо наркотик приймається систематично, то виявити його можна протягом 10 діб після останнього прийому.
Виведення з організму психотропних речовин амфетамінового ряду відбувається через нирки, тому простіше його можна виявити при дослідженні сечі. Сліди наркотику там присутні більш тривалий час – від 2 до 6 діб. Термін безпосередньо залежить від прийнятої дози, функціонального стану печінки і нирок.
Як правильно вивести метаболіти амфетаміну з крові знають лише фахівці-наркологи. У нашому центрі «Альтернатива» кожен наркозалежний може пройти процедуру детоксикації. Лікарі допоможуть згладити симптоми ломки, припинити руйнування організму наркотиком і максимально відновити організм.

Лікування від амфетаміну

Позбавлення від амфетамінової залежності проводиться в нашому наркологічному центрі «Альтернатива» за певною схемою лікування.
Лікування від амфетаміну проводиться в кілька етапів:

  1. Детоксикація організму. Після припинення вживання наркотичної речовини пацієнту центру виводять з крові сліди амфетаміну та його метаболітів. Термін дезінтоксикації визначається лікарем наркологом.
  2. Купірування абстинентного синдрому. На цьому етапі перед лікарями стоїть мета позбавити наркозалежного від ломки і вивести з абстинентной депресії. Остання добре піддається лікуванню трициклічнимиантидепресантами і бупропіоном.
  3. Допоміжна медикаментозна терапія. Симптоматичне лікування спрямоване на відновлення порушених функцій різних органів і систем і нормалізацію фізичного стану.
  4. Психотерапія. Робота психіатрів полягає в знятті психологічної залежності від наркотику.
  5. Курс реабілітації. Під час реабілітаційного періоду пацієнтів розподіляють по групах, після чого ними займаються психологи. Мета реабілітації – закріпити отриманий з психіатрами результат, адаптувати колишніх наркоманів до соціального середовища, не допустити рецидивів наркоманії.
  6. Амбулаторний контроль. Передбачено подальше спостереження пацієнтів в умовах поліклініки.

Така ж схема лікування використовується в реабілітаційному центрі «Альтернатива» на Україні.

Лікування амфетамінової залежності в центрі «Альтернатива»

У реабілітаційному центрі «Альтернатива» лікування амфетамінової залежності проводять професійні психіатри-наркологи.
На базі центру є закритий стаціонар, де створені всі необхідні умови для проживання та лікування, всі етапи якого будуть проводитися під постійним цілодобовим наглядом медперсоналу. Для кожного хворого розробляється індивідуальна схема лікування та програма реабілітації. Важливо відзначити, що можливе анонімне перебування в центрі.