закритий стаціонар (на базі клініки)
амбулаторне лікування (денний стаціонар)
виведення з запою (детоксикація)
кодування (медікоментозне)
від 1 до 6 міс.
від 2-3 разів на тиждень
від 1-3 днів
від 1-2 днів

Основні помилки в лікуванні домашнього алкоголізму

Основні помилки в лікуванні домашнього алкоголізму

Дуже часто зневірені близькі починають шукати методи лікування домашнього алкоголізму. Всі ці способи мають спільні особливості:

  • Вони повинні застосовуватися не без відома пацієнта;
  • Вони потенційно небезпечні для здоров’я алкоголіка;
  • Вони мають слабке наукове обгрунтування або не мають його взагалі.

Найпоширеніший метод лікування алкоголізму в домашніх умовах – це підсипання в їжу або пиття таблеток дисульфіраму (він же тетурам). Якщо людина після цього препарату вип’є спиртне, то відчує нездужання, жар, серцебиття. Артеріальний тиск піднімається до індивідуально високих показників, не виключений летальний результат. Насправді таємне використання тетурама повністю суперечить суті лікування. Хворий повинен знати, що прийняв ліки, не сумісні з алкоголем, і повинен побоюватися наслідків, якщо зірветься.

Крім того, якщо хворого не вдається вивести із запою, то дисульфірам може не дати ніякого ефекту, а може, навпаки, вступити в реакцію з уже прийнятим алкоголем, що призведе до тяжких наслідків.
Другий за ступенем поширення спосіб – це домашнє кодування. Домашнім він називається не тому, що кодувати можуть тільки домочадці, а, швидше, тому, що всі, хто береться це робити, до реальної медицині не мають ніякого відношення. Таке навіювання може мати успіх, якщо пацієнта легко переконати він не страждає хронічним алкоголізмом зі схильністю до рецидивів. Тобто до бабки, яка лікує замовляннями, можна відвести недалекого сільського хлопчину, а для хронічного алкоголіка з вищою освітою і двома невдалими спробами лікування толку не буде ніякого.

Кодування від алкоголізманікакого.

види кодування
термін дії
виробник
еспераль
6 міс.
США
тетлонг-250
1-3 міс.
США
Довженко
від 6 мес.
наркоблокатор
от 3 міс.
США
алкоблокатор
от 3 міс.
США
емоційно стресова психотерапія (торпедо)
от 6 міс.
Франція
Кодування від алкоголізму

Третій спосіб боротися з алкоголізмом вдома – це підсипання до спиртного настоянки та відвари трав, які викликають блювоту. З часом до алкоголю має сформуватися стійка відраза. Насправді метод також не працює для злісних алкоголіків. Справа в тому, що людина дуже швидко розуміє, що погано йому стає тільки від горілки, випитої будинку. Такі методи впливу на питущого чреваті домашнім насильством, оскільки алкоголіки взагалі насилу себе контролюють і схильні до агресії.

Лікування алкоголізму в амбулаторних умовах проводиться вкрай рідко. Зазвичай це підтримуюча терапія після детоксикації та імплантації препарату або іншого впливу на пацієнта. Можливість такого курсу повинен визначити лікар-нарколог після спостереження за пацієнтом в умовах стаціонару.

Безкоштовна консультація:

тел: (044) 222-68-26