Ми лікуємо від метадонової залежності.
Ми ні в якому разі не пропонуємо лікування наркоманії шляхом заміщення на метадон.


Замісна метадонова терапія — це один із способів лікування наркоманії шляхом заміщення вживаного наркотику з групи опіоїдів на регулярний прийом метадону.
Ми лікуємо від метадонової залежності і не в якому разі не пропонуємо лікуємо наркоманію шляхом заміщення на метадон
Подібна паліативна терапія з успіхом застосовується в більшості країн світу, в яких дозволено призначення наркотичних засобів в якості лікування. До них відносяться деякі країни Європи, Америки, СНД, включаючи Україну.

Метадонова замісна терапія

Метадонова замісна терапія

Суть методу полягає в переході наркомана з нелегального наркотику, наприклад, з героїну на метадон з легальним його вживанням. Причому заміщення і подальший прийом проводиться під контролем фахівців-наркологів в стаціонарних умовах. За подальшим вживанням таблеток лікарі стежать вже в поліклініці.
Мета терапії — відхід від більш важкого опиатного наркотику, що дає серйозні ускладнення на психіку і весь організм в цілому. Лікування не обмежується лише заміною одного наркотичної речовини на інше. Надалі психіатри-наркологи починають поступово знижувати дози метадону, уважно стежачи за станом хворого.
Замісна терапія (ЗТ) метадоном широко застосовується лікарями українського центру наркології «Альтернатива», які відзначають позитивні результати її використання. Великий практичний досвід у лікуванні наркоманів таким методом дозволив розширити коло наркозалежних, яких можна повернути до відносно нормального життя.
Групи ЗТ складаються з наркоманів з великим стажем вживання опіоїдів. Це асоціальні особистості, не раз безуспішно намагалися «зав’язати» з наркотиками. У них, як правило, виявлено безліч захворювань, супутніх вживанню наркотиків, наприклад, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ-інфекція.

Метадонова програма на Україні

Україна бере участь у програмі замісної метадонової терапії з 2005 року. У рамках програми відкрито безліч пунктів видачі метадону, де кожному наркоману індивідуально встановлюють дозу, контролюють стан його здоров’я. Найчастіше призначають терапевтичні дози, що не викликають наркотичного сп’яніння.
Метадонова програма працює на базі реабілітаційного наркологічного центру «Альтернатива» на Україні. Всі бажаючі героїнові наркозалежні можуть звернутися до нас. Вони будуть включені в програму замісної терапії. Лікар встановить необхідну дозу метадону і контролюватиме поступовий перехід з опіатів на метадон. Швидше за все, спочатку потрібно госпіталізація в стаціонар нашого центру.

Лікування метадоном в наркологічному центрі

Починати лікування замісною терапією потрібно в стаціонарі, так як тільки під наглядом лікарів можна домогтися позитивної динаміки.
У наркологічному реабілітаційному центрі «Альтернатива» працюють висококваліфіковані лікарі різних спеціальностей, будь то наркологи, психіатри або реабілітологи, які проконтролюють весь процес лікування.
Лікування метадоном має ряд позитивних ефектів:

  • Знижує відсоток вживання важких опіоїдних наркотиків.
  • Виключає ризик зараження ВІЛ-інфекцією у ін’єкційних наркоманів.
  • Запобігає ломку: знімає болі, що виникають при скасуванні або зниженні дози наркотику.
  • Не дає наркотичного сп’яніння.
  • Знижує шкоду для здоров’я.
  • Покращує якість життя і допомагає наркозалежному соціально адаптуватися.

Після контрольованого переходу на більш слабкий наркотик наркоман проходить курс лікування в нашій клініці від метадонової залежності.